Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Konkurs na bajkę terapeutyczną
środa, 29 maja 2019, Rafał Wojtaszak

Biblioteka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium ogłasza konkurs na bajkę terapeutyczną. Ma on charakter otwarty i adresowany jest do: studentów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, terapeutów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.

 

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Na prace czekamy do 16 września 2019 roku.

 

Szczegóły pod linkiem http://bit.ly/bibliotekaKonkurs

Akcja charytatywna Koła Naukowego Milenium Management na rzecz Fundacji Kot
środa, 29 maja 2019, Martyna Drągowska

Szkoła Podstawowa Milenium bierze udział w akcji charytatywnej „Zaproś koty na obiad” zorganizowanej na rzecz Fundacji Kot. Koło Naukowe Milenium Management wraz z jego opiekunem dr. Piotrem Odrakiewiczem w dniu 25.05.2019r. również włączyło się w tą zbiórkę. Jest to sukces kolejnej akcji charytatywnej Koła Milenium Management. Dziękujemy naszej społeczności akademickiej za wsparcie! Razem możemy więcej!

Studenci GSW Milenium odwiedzili Klub "Senior+" w Czerniejewie
środa, 29 maja 2019, Rafał Wojtaszak

 

"Sensem pracy pedagoga jest bycie Z LUDŹMI i DLA LUDZI...” W dniu 28 maja 2019 roku odbyły się kolejne zajęcia terenowe z przedmiotu Pedagogika społeczna pod opieką dr Sylwii Jabłońskiej. Studenci GSW Milenium odwiedzili zaprzyjaźniony Klub "Senior+" w Czerniejewie. W ramach animacji społeczności lokalnych Studenci I. roku z kierunku pedagogika przygotowali szereg atrakcji: wspólną biesiadę, kącik z koktajlami witaminowymi, trening Zumby, salonik piękności, budkę fotograficzną, a szczególnym wydarzeniem były odwiedziny Maryli Rodowicz oraz Zespołu LIMID. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w nowym roku akademickim!

 

Pedagogika terapeutyczna - nowa specjalność w GSW Milenium (wywiad)
wtorek, 28 maja 2019, Martyna Drągowska

Już od października tego roku  w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium będzie można rozpocząć studia o specjalności „Pedagogika terapeutyczna” na kierunku Pedagogika. To studia niestacjonarne, umożliwiające połączenie edukacji z pracą zawodową. O tym, jakie możliwości dają te studia i czym się charakteryzują, rozmawiamy z dr Pauliną Gołaską, terapeutką, psychologiem, pedagogiem specjalnym i wykładowcą GSW Milenium.

Ognisko integracyjne w Wągrowcu
poniedziałek, 27 maja 2019, Martyna Drągowska

W sobotę 25 maja na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu w ramach Juwenaliów odbyło się tradycyjnie ognisko integracyjne. Był grill, konkursy, karaoke i tańce do późna.

Studia w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium to nie tylko wykłady, ćwiczenia i egzaminy ale i wspólny odpoczynek studentów i wykładowców na łonie natury.

Przypominamy że Rekrutacja na studia już trwa! Wejdź na www.studia.milenium.edu.pl

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Szkolenie "Dyskryminacja, mowa nienawiści i przemoc rówieśnicza" już za nami
niedziela, 26 maja 2019, Martyna Drągowska

18 maja w GSW Milenium odbyło się bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i pedagogów z cyklu "Moja Europa", organizowanego przez Stowarzyszenie Semper Avanti i Komisję Europejską. Szkolenie pod tytułem "Dyskryminacja, mowa nienawiści i przemoc rówieśnicza" obejmowało zagadneinia z narzędzi diagnozowania, reagowania i przeciwdziałania dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy rówieśniczej, występującej w szkole oraz w internecie, z uwzględnieniem tematyki antydyskryminacyjnej i równościowej, podstaw prawnych oraz informacji o organizacjach udzielających wsparcia w powyższym zakresie. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał certyfikat.

Dziekujemy uczestnikom oraz prowadzącym za przybycie. 

Zobacz galerię zdjęć.

Kurs 1. pomocy - fotorelacja
sobota, 25 maja 2019, Martyna Drągowska

18 maja odbyło się szkolenie 1. pomocy. Szkolenie poprowadził ratownik medyczny Dariusz Gapiński.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się co robić w przypadku zadławienia, padaczki, cukrzycy, omdlenia, zawału serca, udaru mózgu, ran itp.

Nauczyli się, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, jak prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (tzw. „sztuczne oddychanie”)  i jak używać specjalnego defibrylatora (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego AED), który często jest umieszczany w miejscach publicznych np. w gablotach w supermarketach popularnych sieci. 

Kursanci trenowali również praktyczne udzielanie 1. pomocy na 3 fantomach (niemowlę, starsze dziecko i dorosły).

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Juwenalia w Młynie - już w sobotę!
piątek, 24 maja 2019, Martyna Drągowska

Zapraszamy na wspólne świętowanie Juwenaliów Studenckich!

Gdzie: Klub Muzyczny MŁYN w Gnieźnie
Kiedy: 25 maja 2019 (sob), godz. 20:00
Gra: DJ Ząbek
Wstęp wolny

Do zobaczenia w Młynie!

Rozpoczęcie współpracy na płaszczyźnie badawczo-naukowej z Żytomierskim Uniwersytetem Państwowym im. Iwana Franki
środa, 22 maja 2019, Rafał Wojtaszak

Dnia 20 maja 2019 roku w siedzibie Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium odbyło się spotkanie dotyczące wspólnych projektów badawczo-naukowych z Żytomierskim Uniwersytetem Państwowym im. Iwana Franki. Wzięli w nim udział: Prorektor Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego prof. dr hab. Natalia Sejko oraz Władze GSW Milenium: Rektor prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki, Kanclerz Krzysztof Gawrecki, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Anna Knocińska, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu dr Mykola Orlykovskyi oraz Kierownik Międzywydziałowego Ośrodka Studiów Podyplomowych dr Iwona Gawrecka.

Nie zabrakło również przedstawicieli Pracowni Badań Pedagogicznych dr Sylwii Jabłońskiej i dr Anety Kokot. Poruszono wątki związane z organizacją wspólnych przedsięwzięć, a przede wszystkim interdyscyplinarnych badań międzynarodowych.

Plebiscyt "Osobowość Akademicka GSW Milenium"
środa, 22 maja 2019, Martyna Drągowska

Samorząd Studencki GSW Milenium zaprasza wszystkich studentów do głosowania w plebiscycie na Osobowość Akademicką GSW Milenium. Głosowanie trwa do 21 czerwca. Aby zagłosować, należy:

wejść na www.milenium.edu.pl
zalogować się do panelu Studenta
oddać głos na swojego ulubionego wykładowcę

Laureaci plebiscytu otrzymają pamiątkowe statuetki. Wręczenie nagród nastąpi na Gali Absolutorium 29 czerwca 2019.

Zapraszamy do głosowania!