Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Aktualności


Finał „Świątecznej zbiórki”
wtorek, 18 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak

W dniach 17.11.2018r. – 08.12.2018r. na Wydziale Zamiejscowym GSW Milenium w Wągrowcu oraz na Wydziale Nauk Społecznych GSW Milenium odbyła się świąteczna zbiórka dla dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wągrowcu, dzieci i młodzieży z Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie oraz dla dzieci z Domu Dziecka w Kołdrąbiu. Organizatorami zbiórki były następujące organizacje studenckie naszej uczelni: Samorząd Studencki GSW Milenium, Koło Naukowe Baby Start wraz z opiekunem dr Anną Bęczkowską oraz Koło Naukowe Milenium Management działające w Gnieźnie jak i w Wągrowcu z opiekunem dr Piotrem Odrakiewiczem.

Obchody 1000. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie
poniedziałek, 17 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak


Historia zwycięskiego zrywu sprzed 100 lat jest tematem wielu spotkań realizowanych w ostatnich miesiącach przez Miejski Ośrodek Kultury, szkoły podstawowe oraz inne instytucje.


Zbliżamy się do daty, która dla nas gnieźnian ma szczególne znaczenie. 28 grudnia to dzień, w którym chcemy wspomnieć bohaterów, którzy poświęcili swój los dla wolności, którą i my teraz możemy się cieszyć.

 

 

Studenckie spotkania wigilijne – 09 i 15.12.2018
poniedziałek, 17 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak

Grudzień to jedyny taki czas w roku, kiedy na Uczelni można spotkać elfy, krasnoludy i bałwanki… Już tradycją stały się wigilijne spotkania studentów z Władzami Uczelni i wykładowcami. Samorząd Studencki przygotował Wigilię Studencką w GSW Milenium w Gnieźnie (15 grudnia) oraz na Wydziale Zamiejscowym w Wągrowcu (9 grudnia). Nie zabrakło śpiewania kolęd, życzeń, pokazu świątecznej mody oraz konkursu na najlepsze przebranie z nagrodami. Po części oficjalnej, w której znalazło się również wspólne ubieranie choinki, na studentów czekały słodkości. Było magicznie, kolorowo i pysznie!

Świąteczna Zbiórka - podsumowanie akcji charytatywnej
piątek, 14 grudnia 2018, Martyna Drągowska

W dniach od 17.11.2018 r. do 4.12.2018 r. Koło Naukowo-Samokształceniowe „Pasjonat” działające na Wydziale Nauk Społecznych GSW Milenium zorganizowało akcję charytatywną pod hasłem „Świąteczna zbiórka” na rzecz wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Gnieźnie. Zebrane słodycze, kosmetyki i środki czystości przekazaliśmy potrzebującym dziweciom. Zobacz pełne podsumowanie akcji.

Efekt Mozarta - Steve Kindler i twórcza muzykoterapia w GSW Milenium
czwartek, 13 grudnia 2018, Martyna Drągowska

Wykłady, debata, warsztaty i spotkania muzyczne - 30 listopada zakończył się projekt „EFEKT MOZARTA. Twórcza muzykoterapia w podnoszeniu kompetencji osób z niepełnosprawnościami”. Na naszej uczelni po raz kolejny gościliśmy znamienite osobistości oraz szereg nauczycieli i pedagogów. Czekała na nich garść inspiracji, solidna dawka wiedzy i przede wszystkim znakomita muzyka. Gościem specjalnym projektu był wybitny skrzypek, kompozytor i prekursor w dziedzinie muzykoterapii - Steve Kindler.

 

Płatne praktyki w Urzędzie Skarbowym
czwartek, 13 grudnia 2018, Martyna Drągowska

Zapraszamy wszystkich chętnych studentów na kierunku Zarządzanie do odbycia praktyk zawodowych w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie.

Praktyki są odpłatne (1500 zł brutto/mies.). Można je rozpocząć już od 15 stycznia 2019 i zakończyć do 30 kwietnia 2019 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Urzędu – tel. 61 423 77 11.

Zmiana godzin pracy w GSW Milenium
wtorek, 11 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak

Uprzejmie informujemy, iż dnia 11 grudnia 2018 roku wszystkie działy GSW Milenium (Dziekanat WNS, Rektorat, Kwestura, Dział IT, Dział Marketingu, Biblioteka)  w Gnieźnie i Wągrowcu oraz Dziekanat Studiów Podyplomowych będą czynne do godziny 14:00.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

Podsumowanie akcji charytatywnej Szlachetna Paczka
poniedziałek, 10 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak

Dnia 1 grudnia 2018 r. na terenie naszej Uczelni została przeprowadzona akcja charytatywna w ramach Szlachetnej Paczki. W tym roku studenci I roku studiów magisterskich na kierunku pedagogika zbierali pieniążki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy oraz prezentów dla jednej z gnieźnieńskich rodzin.

Dzięki waszym, Drodzy Studenci, Wykładowcy i Pracownicy, dobrym serduszkom udało nam się zebrać 824 zł i 4 grosze, co dało nam w pełni racjonalna kwotę do wykorzystania na Świąteczne upominki dla rodziny.

Wigilia studencka
wtorek, 4 grudnia 2018, Rafał Wojtaszak


Serdecznie zapraszamy naszą brać studencką wraz z gronem akademickim na spotkanie wigilijne przygotowane przez Samorząd Studencki GSW Milenium.

Nie zabraknie wspólnie śpiewanych kolęd, dzielenia się opłatkiem oraz dekorowania choinki. Jedną z atrakcji będzie konkurs na najlepsze świąteczne przebranie – na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda.
Wigilia odbędzie się w następujących terminach:

WZ w Wągrowcu

– 9 grudnia /niedziela/, godz. 13:30, aula

GSW Milenium w Gnieźnie

– 15 grudnia /sobota/, godz. 13:30, aula w bud. B

 


Komunikacja w działalności edukacyjnej szkolnictwa wyższego - artykuł dr. Mykoli Orlykovskyiego
sobota, 1 grudnia 2018, Martyna Drągowska

W najnowszym numerze kwartalnika "Doradca Kariery" Ukazał się artykuł Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu GSW Milenium, dr. Mykoli Orlykovskyiego, na temat: "Komunikacja w działalności edukacyjnej szkolnictwa wyższego". Przeczytacie w nim o relacjach wykładowca - student, charyzmie pedagogicznej, problemach, jakie stoją przed młodymi nauczycielami oraz o tym, jak na stosunki ze studentami wpływa aparycja wykładowcy. Zapraszamy do lektury!