Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Konferencja „Mity i stereotypy o niepełnosprawności” w Lesznie
wtorek, 9 kwietnia 2019, Rafał Wojtaszak

W miniony wtorek (02.04.2019r.) w Lesznie odbyła się Konferencja „Mity i stereotypy o niepełnosprawności” będąca częścią trwającej w mieście kampanii „Świadomość Niepełnosprawności” organizowanej przez Miasto Leszno i leszczyńskie organizacje pozarządowe. W panelu eksperckim swoje referaty zaprezentowali pani Ania Janiak z Fundacji FIONA, pan Jerzy Janiak z Fundacji Aktywnych Furia oraz Niebieskiej Fali, pan Jacek Kielin ze Strefy Dobrych Emocji oraz dr Paulina Gołaska, wykładowczyni GSW Milenium.

Dr Gołaska opowiedziała podczas wystąpienia o mitach w pracy edukacyjno-terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu. Konferencja była tłumaczona na język migowy przez panią Ewę Gano - prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON, a prowadził ją Wojciech Otto prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom - Nasz Świat". Po konferencji odbyła się część artystyczna, a także symboliczne oświetlenie leszczyńskiego Ratusza na niebiesko jako ważnego elementu obchodów Dnia Świadomości Autyzmu.

Poznaj nową specjalność na Pedagogice - PEDAGOGIKA TERAPEUTYCZNA
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Pedagogika terapeutyczna to nowa specjalność na studiach licencjackich na kierunku Pedagogika.

Studia przygotowują do zawodu terapeuty pedagogicznego. Już od października studenci będą mogli podjąć studia przygotowujące do pracy terapeutycznej m.in. z dziećmi z trudnościami szkolnymi, szczególnie uzdolnionymi, dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością, czy też dziećmi i dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym etc.

Absolwenci niniejszej specjalności będą przygotowani zarówno do podjęcia pracy m.in. w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach oraz innych placówkach oświatowych, w zakładach poprawczych, ośrodkach socjoterapeutycznych, domach dziecka itp, jak i do prowadzenia własnej działalności gospodarczej z zakresu świadczenia usług terapeutycznych.


Pani dr Paulina Gołaska w poniższym materiale filmowym przybliża specjalność przyszłym studentom:

Więcej o specjalności tutaj


Spotkanie z Arturem Babikiem
poniedziałek, 8 kwietnia 2019, Rafał Wojtaszak

Wczoraj studenci Pedagogiki spotkali się z Arturem Babikiem, twórcą i prowadzącym spółdzielnię socjalną „Czilii” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Anki” w Gnieźnie. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkania z Praktyką. Pedagogika …i co dalej?” . Studenci dowiedzieli się, dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną, skąd pozyskać dofinansowanie oraz jakie są szanse i zagrożenia dla tej formy działalności.  Poznali możliwości działalności zawodowej w sektorze pomocy społecznej. Na holu znalazło się stoisko z rękodziełem wykonanym przez podopiecznych spółdzielni „Czilii”, na którym...

Spotkanie z Arturem Babikiem - niedziela 7 kwietnia
piątek, 5 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Wszystkich studentów Pedagogiki zapraszamy na spotkanie z ARTUREM BABIKIEM, pasjonatem pracy socjalnej, specjalistą od 20 lat zajmującym się pomocą społeczną. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Spotkania z Praktyką. Pedagogika ...i co dalej?". Studenci będą mogli uczestniczyć w spotkaniu w najbliższą niedzielę 7 kwietnia podczas zajęć, pomiedzy godz. 10:30 a 13:00, w podziale na grupy. Zapraszamy!


Artur Babik

Założyciel i dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Dom Anki” i Spółdzielni Socjalnej „Czilii” - placówek działających przy Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie ...

 

Kurs "Dziecko nadpobudliwe" - Wągrowiec
środa, 3 kwietnia 2019, Martyna Drągowska

Serdecznie zapraszamy na kurs: "DZIECKO NADPOBUDLIWE - METODY UŁATWIAJĄCE PRACĘ"

Data: 11 maja 2019 (sob), g.9:00
Miejsce: GSW Milenium - Wydział Zamiejscowy w Wągrowcu, ul. Kcyńska 48, Wągrowiec
Prowadzący: mgr Monika Gazecka
Czas trwania: 6h
Cena: 100 zł

Innowacyjny projekt dr Pauliny Gołaskiej "Autyzm relacyjnie" zaprezentowany podczas Specjalistycznego Seminarium Tematycznego „Wielkopolskie Innowacje Społeczne”
piątek, 29 marca 2019, Rafał Wojtaszak

W dniach 20-22.03.2019r. w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w Poznaniu odbyło się Seminarium „Wielkopolskie Innowacje Społeczne”, podczas którego 30 innowatorów prezentowało wyniki swojej kilkuletniej pracy związanej z tworzeniem mikrousług opiekuńczych dedykowanych seniorom oraz osobom z niepełnosprawnością, a także spektrum autyzmu.

Trzeci dzień poświęcony był innowacjom kierowanym do osób neuronietypowych, ich rodzin, a także specjalistów z nimi pracujących. Jedną z prezentowanych innowacji był projekt „Autyzm relacyjnie”, którego autorką jest dr Paulina Gołaska, wykładowca GSW Milenium. Ideą projektu jest wdrożenie programu terapeutycznego na terenie placówek oświatowych kierujących swoją ofertę do uczniów ze spektrum autyzmu.

Nowi kierownicy wycieczek szkolnych
wtorek, 26 marca 2019, Rafał Wojtaszak

W dniu 16.03.2019r. w siedzibie uczelni GSW Milenium przy ul. Okulickiego 3a odbył się kurs kierownika wycieczek szkolnych zorganizowany przez Samorząd Studencki GSW Milenium.  


Szkolenie rozpoczęło się o godzinie 10:00  wystąpieniem Pani mgr Wiesławy Surdyk-Fertsch. W szkoleniu uczestniczyło 45 osób. Uczestnikami byli zarówno mężczyźni jak i kobiety, studenci jak i osoby z zewnątrz.Konkurs dla studentów na spot/film wraz z hasłem promującym działania przeciw marnotrawieniu żywności. Pula nagród 7000 zł.
wtorek, 26 marca 2019, Rafał Wojtaszak

Mając na względzie propagowanie idei ograniczania marnotrawienia żywności i podejmowanie konkretnych działań zmniejszających to zjawisko oraz w związku z realizacją Planu Działań w ramach projektu EcoWaste4Food, Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza wszystkich studentów uczelni wyższych mających swoją siedzibę na terenie województwa wielkopolskiego do udziału w Konkursie na spot/film wraz z hasłem promującym.

SMSAPI wspiera edukacje czyli partnerstwo z liderem komunikacji mobilnej.
poniedziałek, 25 marca 2019, Rafał Wojtaszak

Miło nam poinformować o współpracy między SMSAPI (marka należąca do LINK Mobility Group) a GSW Milenium. Dzięki partnerstwu nasi studenci drugiego roku Zarządzania będą już na najbliższych zajęciach z przedmiotu e-commerce mieli możliwość ćwiczyć i nauczyć się jak szybko, łatwo i skutecznie można poinformować swojego klienta (lub zdobyć nowego) o tym co się dzieje w firmie/sklepie/instytucji za pomocą SMS`a.


ZAPROSZENIE "Jak to było z Królikami czyli jak powstał Trakt Królewski w Gnieźnie"
poniedziałek, 25 marca 2019, Rafał Wojtaszak

30 marca 2019 roku o godzinie 9:30 w auli GSW Milenium w budynku B odbędzie się wykład Damazego Gandurskiego pt. „Jak to było z Królikami czyli jak powstał Trakt Królewski w Gnieźnie".

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać jak wyglądały pracę przy budowaniu miejskiej atrakcji turystycznej oraz z jakimi uwarunkowaniami musieli się zmierzyć włodarze miasta, by ten projekt mógł zostać zrealizowany.

Przede wszystkim będzie to duża dawka informacji dla studentów zarządzania, ale oczywiście zapraszamy wszystkich.