Klub Uczelniany AZS

Błażej Fedyszyn - zastępca przewodniczącego
Mateusz Pawełko - członek zarządu

Historia KU AZS przy GSW Milenium
Klub powstał w styczniu 2005 roku z inicjatywy ówczesnych studentów, zwłaszcza Daniela Baszczyńskiego, wówczas Studenta III roku Pedagogiki. Od samego początku głównym celem Klubu jest rozpowszechnianie sportu wśród studentów GSW Milenium. Jako pierwsza w ramach Klubu Uczelnianego powstała sekcja piłki nożnej, następnie swoją działalność rozpoczęły kolejne sekcje: strzelecka, jeździecka oraz piłki siatkowej mężczyzn. Obecnie w naszej uczelni funkcjonuje także, oprócz sekcji piłki nożnej
 halowej, strzeleckiej i piłki siatkowej mężczyzn, sekcja koszykówki mężczyzn.

W ostatnim czasie największym sukcesem naszych sportowców było wywalczenie, po raz pierwszy w historii uczelni, I miejsca w Akademickich Mistrzostwach Gniezna w koszykówce. Naszą uczelnię reprezentowali: Mateusz Pawełko, Mikołaj Antkiewicz, Wojciech Jankiewicz, Michał Mocek, Daniel Wełnic, oraz grający trener mgr Tomasz Liczbiński.

Odnieśliśmy też sukces na naszym „podwórku” zwyciężając w corocznym Turnieju o Puchar Kanclerza GSW Milenium zajmując w nim I miejsce. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Błażej Fedyszyn, Piotr Stefankiewicz, Arkadiusz Kościański, Mateusz Cieśliński, Piotr Wawrzynkiewicz, Jacek Chmielarczyk, Mikołaj Pacak oraz grający trener mgr Tomasz Liczbiński.Ubiegły rok akademicki to wielkie sukcesy w piłce nożnej halowej. Najpierw zajęliśmy V miejsce w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski, dzięki czemu awansowaliśmy do półfinału  Akademickich Mistrzostw Polski, w których uplasowaliśmy się na XIV pozycji. Naszą uczelnię reprezentowali: Błażej Fedyszyn, Piotr Stefenkiewicz, Piotr Wawrzynkiewicz, Mateusz Cieśliński, Michał Żelazny oraz zrzeszeni i współpracujący z KU AZS Milenium zawodnicy naszego gnieźnieńskiego zespołu futsalu KS „Medan” Adrian Dąbrowski, Krzysztof Sosna, Paweł Fieger, Mikołaj Pacak.
Działania Klubu zmierzają do godnego reprezentowania uczelni na imprezach międzyuczelnianych oraz krajowych, władze Klubu otwarte są na propozycje tworzenia nowych sekcji sportowych.

Kontakt: Koordynator d/s sportu GSW Milenium

mgr Tomasz Liczbiński tel. Kontaktowy 606-364-971

e-mail t.liczbinski@wp.pl  lub bezpośrednio na zajęciach w w/w terminach.

Terminy zajęć poszczególnych sekcji

• piłka nożna mężczyzn

Zajęcia w poniedziałki, godz. 19:00-20:30, Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie, os. K. Wielkiego 33.

• koszykówka kobiet i mężczyzn

Zajęcia w każdą środę w godz. 18:00-19:30, Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie, os. Orła Białego 18.

• istnieje możliwość reprezentowania uczelni w sportach indywidualnych

Pamiętaj, GSW Milenium jest uczelnią, która od początku stawiała na sport!

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA STUDENTÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA STRONIE INTERNETOWEJ UCZELNI

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium wychodząc naprzeciw potrzebom i możliwościom studentów niepełnosprawnych przygotowała ofertę zajęć ruchowych. Studenci mogą uczestniczyć w zajęciach rekreacyjnych oraz sportowych. KU AZS uczelni został doposażony w sprzęt umożliwiający korzystanie z różnych form aktywności (np. piłki dźwiękowe, sprzęt równoważny). Niepełnosprawnych studentów zapraszamy do kontaktu z koordynatorem KU AZS uczelni mgr. Tomaszem Liczbińskim.